586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Legii Warszawa

Legia Warszawa – informacje o klubie

Legia Warszawa to polski klub piłkarski z siedzibą w Warszawie.

Historia klubu sięga początków XX wieku i rozpoczyna się od powstania drużyny piłkarskiej Legionów Polskich, co ma miejsce w 1916 roku. Po I wojnie światowej i reaktywacji klub łączy się z Koroną Warszawa. Po II wojnie zyskuje nazwę „Legia”, a także patronat Ludowego Wojska Polskiego.

Obecnie Legia Warszawa to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, ma na koncie m.in. 19 Pucharów Polski, 13 mistrzostw Polski, półfinał w Pucharze Europy i Pucharze Zdobywców Pucharów, ćwierćfinał Ligii Mistrzów.

Logo Legii Warszawa

Logo Legii Warszawa to herb o kształcie tarczy z biało-czerwoną szarfą i zielonym pasem oraz wielką literą „L” w okręgu, umieszczoną w prawym górnym rogu. Herb w obecnej formie powstał w 1957 roku.

Legia Warszawa logo, źródło: Shutterstock

Barwy widoczne w herbie klubu niosą ze sobą określone znaczenia: kolor biały i czerwony nawiązują do barw polskiej flagi, zielony stanowi odwołanie do wojskowych korzeni klubu, natomiast czarny odnosi się do zespołu Czarnych Lwów, który uznaje się za najstarszy klub piłkarski w Polsce.

Pierwszy herb Legii Warszawa powstał w 1916 roku - przedstawiał wielką, białą literę „L” na tle czarnej tarczy i nawiązywał do rodowodu klubu wywodzącego się z Legionów. Zielone barwy pojawiły się na tarczy w 1926 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole