586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Necronomiconu

Czym jest Necronomicon?

Necronomicon to księga wymyślona przez Howarda Phillipsa Lovecrafta, która miała zawierać niebezpieczną wiedzę tajemną. Pojawia się w jego opowiadaniach, po raz pierwszy w 1922 roku. Wiadomo o niej niewiele. Pisarz wymyślił także jej autora, Abdula Alhazreda z Damaszku.

Jak wygląda i co oznacza symbol Neconomiconu?

Zwany inaczej Bramą Necronomiconu lub Bramą Yog-Sohoth symbol tajemnej księgi to pięcioramienna gwiazda wpisana w okrąg, dodatkowo wzbogacona dwoma elementami: łamaną w formie trójkąta z przedłużonymi dwoma ramionami, z jednym zakończonym pętlą i łamaną w kształcie niedokończonego trójkąta – brak mu trzeciego boku. Te dwa wspomniane symbole to: pierwszy – Agga, a drugi – Bandar. Gwiazda nosi nazwę Arra i jest znakiem „Rasy spoza Gwiazd”, starszych bogów, którzy na jej widok mają pamiętać o ludzkości. Druga część symbolu – Agga – to Powrót Mocy, a trzecia część – Bandar – to Pieczęć Obserwatora. Obserwatorem jest Rasa wysłana przez Starszych, która ma czuwać nad śpiącymi, lecz kiedy zostanie odprawiony nad nim odpowiedni rytuał, śpiący może zwrócić się przeciw ludzkości. Symbol ten nigdy nie może być użyty samodzielnie.

Gdzie można znaleźć symbol Necronomiconu?

Symbol Necronomiconu bywał ilustracją w książkach Lovecrafta. Zdobił oczywiście okładkę legendarnej księgi tajemnic. Dziś pozostaje wzorem tatuaży i biżuterii dla wielbicieli magii i fantastyki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole