586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Punishera

Punisher – informacje o postaci

Punisher to bohater komiksów Marvel Comics, jest postacią fikcyjną, należącą do uniwersum Marvela. Jej twórcą jest Gerry Conway. Pseudonim „Punisher” (z ang. karzący, wymierzający karę) wymyślił natomiast Stan Lee, odpowiedzialny za stworzenie takich bohaterów jak Spider-Man, Hulk czy X-Men.

Historia Punishera rozpoczyna się w 1974 roku, kiedy postać po raz pierwszy pojawia się w komiksie „Spider-Man”. Pierwotnie to Frank Castle, weteran piechoty morskiej we Wietnamie. Punktem zwrotnym staje się dla niego śmierć rodziny, która zostaje zamordowana na jego oczach przez mafię podczas pikniku w Central Parku. Wydarzenie sprawia, że Frank Castle postanawia dojść sprawiedliwości na własną rękę i rozpoczyna walkę z przestępczością, stosując brutalne i bezkompromisowe metody. Punisher staje się tym samym symbolem porażki prawa i systemu, a sama postać zyskuje miano antybohatera.

Logo Punishera

Logo Punishera przedstawia białą czaszkę z wydłużonymi górnymi zębami. Jest m.in. symbolem łamania prawa w imię walki z przestępczością, zwalczania przemocy za pomocą przemocy.

Logo Punishera, źródło: Shutterstock

Symbol jest często używany przez policję i wojsko, co w związku z przekazywanymi przez postać treściami wywołuje wiele kontrowersji.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole