586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol śmierciożerców

Czym jest symbol śmierciożerców?

Symbol śmierciożerców, czyli inaczej Mroczny Znak, pochodzi z powieściowego świata Harry’ego Pottera. Pojawiał się zarówno w książkach, jak i filmach i grach o przygodach młodego czarodzieja. Charakteryzował on Czarnego Pana – Lorda Voldemorta i jego sprzymierzeńców – śmierciożerców oraz dokonane przez nich działania. Jego celem było głównie budzenie grozy.

Jak wygląda symbol śmierciożerców?

Mroczny znak to czaszka, z której rozwartej szczęki wychyla się wąż. Jego pochodzenie wskazuje na to, że Lord Voldemort był wężousty, wąż był ten patronem domu Salazara Slytherina, a Voldemort należał do jego dziedziców.

Symbol śmierciożerców, źródło: Wikipedia

Gdzie pojawia się symbol śmierciożerców?

Mroczny Znak był umieszczany na lewym przedramieniu śmierciożerców, w formie żywego tatuażu. Zwykle nie był widoczny, jednak kiedy się aktywował, przybierał czarną barwę. Służył on jako symbol lojalności i pozwalał na deportację dowolnego śmierciożercy na życzenie Lorda Voldemorta. Uznawano go za wyróżnienie i nagrodę – nie każdy mógł go nosić, Czarny Pan obdarzał nim tylko najbardziej zaufanych zwolenników.

Mroczny Znak pojawiał się także na niebie za pomocą zaklęcia, aby oznaczyć miejsce, w którym doszło do zabójstwa przy udziale śmierciożerców.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole