520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Insygniów Śmierci

Czym są Insygnia Śmierci?

Insygnia Śmierci pochodzą z powieściowego świata „Harry’ego Pottera”, stworzonego przez J. K. Rowling. Pojawiają się także w legendzie „Opowieść o Trzech Braciach”. Według niej, Insygnia zostały podarowane braciom Peverell (Antiochowi, Cadmusowi i Ignotusowi) przez Śmierć. Należały do nich: Czarna Różdżka, Kamień Wskrzeszenia i Peleryna Niewidka. Po odejściu trzech braci Insygnia zaginęły i ten, kto wszedłby w posiadanie wszystkich trzech, miał zostać Panem Śmierci. Udało się je odnaleźć Harry’emu, ale nawet on nie miał każdego z nich w ręku.

Jak wygląda symbol Insygniów Śmierci?

Symbol Insygniów Śmierci w sposób graficzny wyobraża wszystkie trzy przedmioty. Jest to trójkąt równoboczny, symbolizujący Pelerynę Niewidkę. W jego środek wpisany został okrąg – oznacza on Kamień Wskrzeszenia. Przez środek trójkąta przechodzi pionowa linia – symbol Czarnej Różdżki.

Symbol Insygniów Śmierci, źródło: Wikipedia

Gdzie pojawia się symbol Insygniów Śmierci?

Znak ten przyjął jeden z bohaterów, Gellert Grindelwald, jako swój symbol, który wydrapał na murze Instytutu Magii Durmstrang w czasach, gdy był jego uczniem. Symbol wygrawerowano również na grobie Ignotusa Peverella.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole