586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Insygniów Śmierci

Czym są Insygnia Śmierci?

Insygnia Śmierci pochodzą z powieściowego świata „Harry’ego Pottera”, stworzonego przez J. K. Rowling. Pojawiają się także w legendzie „Opowieść o Trzech Braciach”. Według niej, Insygnia zostały podarowane braciom Peverell (Antiochowi, Cadmusowi i Ignotusowi) przez Śmierć. Należały do nich: Czarna Różdżka, Kamień Wskrzeszenia i Peleryna Niewidka. Po odejściu trzech braci Insygnia zaginęły i ten, kto wszedłby w posiadanie wszystkich trzech, miał zostać Panem Śmierci. Udało się je odnaleźć Harry’emu, ale nawet on nie miał każdego z nich w ręku.

Jak wygląda symbol Insygniów Śmierci?

Symbol Insygniów Śmierci w sposób graficzny wyobraża wszystkie trzy przedmioty. Jest to trójkąt równoboczny, symbolizujący Pelerynę Niewidkę. W jego środek wpisany został okrąg – oznacza on Kamień Wskrzeszenia. Przez środek trójkąta przechodzi pionowa linia – symbol Czarnej Różdżki.

Symbol Insygniów Śmierci, źródło: Wikipedia

Gdzie pojawia się symbol Insygniów Śmierci?

Znak ten przyjął jeden z bohaterów, Gellert Grindelwald, jako swój symbol, który wydrapał na murze Instytutu Magii Durmstrang w czasach, gdy był jego uczniem. Symbol wygrawerowano również na grobie Ignotusa Peverella.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole