586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Batmana

Kim jest Batman?

Batman, zwany także Czarnym Rycerzem, to postać z serii amerykańskich komiksów wydawanych przez DC Comics, żyjąca w świecie stworzonym przez autorów Boba Kane’a i Billa Fingera. Podczas tworzenia go, autorzy inspirowali się postacią Zorro. Batman nocą pomaga policji pilnować porządku w Gotham City. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, sprzętowi i determinacji okazuje się bardzo skuteczny w walce ze złem. Z kolei w dzień jest jednym z najbogatszych mieszkańców miasta, Brucem Waynem, dziedzicem rodzinnej fortuny. Aby wezwać Batmana, policja wyświetla na niebie specjalnym reflektorem symbol nietoperza.

Skąd pochodzi symbol Batmana?

Samo pochodzenie symbolu ujawnia opublikowana przez DC Comics historia nr #33 o tytule Genesis. Wynika z niej, że gdy Bruce Wayne obmyślał plan zemsty za śmierć rodziców na przestępcach, do pokoju wpadł nietoperz. Jego negatywne skojarzenia i wiążące się z nim zabobony zainspirowały bohatera do stworzenia postaci Batmana, która miała przede wszystkim budzić grozę i respekt wśród osób z półświatka.

Jak wygląda symbol Batmana?

Symbol Batmana to czarny nietoperz na żółtym tle, uformowanym w owal. Kolorystyka i kształt symbolu nawiązuje do owego policyjnego reflektora, służącego jako sygnalizator wzywający Batmana na pomoc.

Symbol Batmana, źródło: https://commons.wikimedia.org/, autor: Nagarro Support

Gdzie można spotkać symbol Batmana?

Symbol ten jest niezwykle rozpowszechniony w popkulturze. Znak pojawia się oczywiście w filmach i komiksach opowiadających przygody Czarnego Rycerza, a także na wielu przedmiotach użytku codziennego: ubraniach, przyborach szkolnych i papierniczych, brelokach do kluczy itd.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole