586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo zespołu Slipknot

Slipknot – informacje o zespole

Slipknot to amerykański zespół muzyczny. Jego historia rozpoczyna się w 1995 roku od współpracy dwóch perkusistów, Shawna Crahana i Andersa Colsefniego. Wkrótce skład zespołu poszerza się o kolejnych siedmiu członków. Debiutancką płytę grupa wydała w 1996 roku. W 2006 roku zespół otrzymał nagrodę Grammy w kategorii „Best Metal Performance” za utwór „Before I Forget”.

Zespół Slipknot wykonuje muzykę z pogranicza gatunków, takich jak heavy metal, nu metal i metal alternatywny. Jego członkowie słyną z zakładania masek zasłaniających ich twarze oraz kombinezonów, co wyróżnia ich sceniczny wizerunek. Koncerty grupy to zaś często spektakularne widowiska.

Do najbardziej popularnych utworów zespołu należą: „Psychosocial”, „Spit It Out”, „(sic)”, „Before I Forget”, „Duality”.

Logo zespołu Slipknot

Logo Slipknot to nazwa „Slipknot”, któremu często towarzyszy symbol dziewięcioramiennej gwiazdy (to tzw. nonagram).

logo slipknot
Logo Slipknot, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Before_I_Forget_Logo.png, autor: AgnusLegis, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Nazwa zespołu pisana jest charakterystyczną czcionką. Dziewięć ramion gwiazdy symbolizuje dziewięciu członków zespołu, a także bliskie relacje między nimi.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole