586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Twittera

Twitter – ogólne informacje

Twitter to amerykański serwis społecznościowy, stworzony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa, Biza Stone’a oraz Noah Glassa. Korzystanie z serwisu polega na dodawaniu tzw. tweetów, czyli krótkich wiadomości tekstowych (maksymalnie 280 znaków, wcześniej do 140). Jego celem jest zatem przekaz zwięzłych i konkretnych informacji.

Publikowany post to tweet, czyli ćwierkanie, jego udostępnienie ("Podaj dalej") to natomiast retweet. Opcje komentowania zamieszczanych tweetów oraz polubienia treści stwarzają możliwość komunikacji między użytkownikami serwisu. Cechą charakterystyczną jest ponadto dodawanie hashtagów, które pozwalają na kategoryzowanie treści i ich wyszukiwanie.

Twitter używany jest przede wszystkim przez ludzi ze świata polityki, mediów i show biznesu, a także firmy.

Logo Twittera

Logo Twittera to ikona ptaszka w kolorze niebieskim na białym tle.
Znak ma swoją oficjalną nazwę – Larry the Bird – nadaną na cześć amerykańskiego koszykarza Larry’ego Birda, który był idolem jednego z założycieli serwisu.

Logo Twitter, źródło: https://www.shutterstock.com/

Ptaszek ujęty jest w dynamicznej pozie i wygląda, jakby wzbijał się w górę. Jest symbolem wolności i nieograniczonych możliwości. Został zaprojektowany przy użyciu trzech zestawów nakładających się na siebie okręgów. Taką formę logo Twittera ma od 2012 roku, wcześniej ptaszek przedstawiony był w bardziej statycznym ujęciu.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole