586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Twitcha

Twitch – informacje o serwisie

Twitch to społecznościowa platforma internetowa, umożliwiająca przesyłanie strumieniowe materiałów wideo. Jest serwisem adresowanym głównie do graczy, przeznaczonym do transmisji gier komputerowych, a także relacjonowania wydarzeń e-sportowych, przesyłania relacji tworzenia dzieł artystycznych itd.

Działanie platformy polega na udostępnianiu i oglądaniu transmisji na żywo, a także kontaktowaniu się użytkowników. Korzystanie z serwisu wymaga założenia bezpłatnego konta, sama jego obsługa jest zaś prosta i intuicyjna.

Twitch powstał w 2011 roku i szybko zdobył ogromną popularność na całym świecie. Każdego dnia serwis odwiedza 15 milionów osób.   

Logo Twitcha

Logo Twitcha to nazwa „Twitch”, której towarzyszy ikona w kształcie zbliżonym do kwadratu. Prawdopodobnie powstała na podstawie symbolu z poprzedniego logo serwisu, przedstawiającego ekran telewizora.

Logo Twitch, źródło: Shutterstock

Dwie pionowe kreski wewnątrz ikony przypominają oczy, co sprawia, że symbol kojarzy się z jakąś postacią. Właściciele twierdzą, że to postać o imieniu Glitch.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole