586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo PlayStation

PlayStation – ogólne informacje

PlayStation to seria konsoli do gier, stworzona przez Sony Computer Entertainment Inc.

Pierwsza konsola PlayStation pojawiła się w Japonii w 1994 roku. Niespełna rok później podbiła amerykański rynek, a wkrótce trafiła również do Europy i Australii. Już wtedy PlayStation wyróżniało się na tle innych konsol, głównie z uwagi na zastosowanie trójwymiarowej grafiki oraz specyfikację techniczną.

Historia powstania PlayStation sięga jednak 1986 roku, kiedy firma Nintendo nawiązała współpracę z Sony, którą następnie zerwała w trakcie realizacji projektu. W związku z tym Sony rozpoczęło prace nad własną konsolą.

Obecnie PlayStation jest jedną z najpopularniejszych konsol, a swoją pozycję lidera na na rynku gier wideo utrzymuje niezmiennie od wielu lat.

Logo PlayStation

Logo PlayStation to dwie połączone ze sobą litery: „P” i „S”, pochodzące od nazwy konsoli. Są ułożone w ten sposób, że „S” wygląda, jakby było cieniem „P”. Logo, autorstwa Manabu Sakamoto, powstało w 1993 roku.

Logo PlayStation, źródło: Shutterstock

Taka forma identyfikacji miała być wyrazem zastosowania trójwymiarowej grafiki, co w momencie powstania PlayStation nie należało do codzienności w świecie gier. Charakterystyczna czcionka została zaprojektowana przez twórcę logo.

Do 2008 roku logo PlayStation używane było w wersji różnokolorowej, co miało być symbolem zabawy i pasji.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole