586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Harry’ego Pottera

Harry Potter – informacje

Harry Potter to seria książek autorstwa J.K. Rowling oraz powstałych na ich podstawie filmów w reżyserii  Chrisa Columbusa.

Premiera pierwszej książki brytyjskiej pisarki „Harry Potter i Kamień filozoficzny” miała miejsce w 1997 roku. Pierwszy film z serii o tym samym tytule powstał w 2001 roku. Kolejna odsłona to „Harry Potter i Komnata Tajemnic”  – książka została wydana w 1998 roku, a swoją kinową premierę miała cztery lata później. W kolejnych latach powstało jeszcze pięć części serii, wszystkie zostały sfilmowane.

Seria filmów i książek „Harry Potter” opowiada o osieroconym chłopcu, który w dniu swoich jedenastych urodzin dowiaduje się, że jest czarodziejem, Wkrótce trafia do Hogwartu, czyli szkoły dla czarodziejów, gdzie ma okazję uczyć się tak nietypowych umiejętności jak latanie na miotle. Wszystko to staje się to początkiem jego niesamowitych perypetii i przygód, a także starcia ze złem. Największym przeciwnikiem Harry'ego Pottera jest zły czarnoksiężnik, lord Voldemort.

Logo Harry'ego Pottera

Logo Harry’ego Pottera to nazwa „Harry Potter”, pisana stylizowaną czcionką.

Logo Harry'ego Pottera, źródło: Shutterstock

Szczególnie charakterystyczna jest litera „P”, której kształt przypomina błyskawicę. Przypuszcza się, że jest to nawiązanie do blizny głównego bohatera serii jako pozostałości po ranie zadanej mu przez lorda Voldemorta. Logo występowało w różnych kolorach.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole