520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Guns N’Roses

Zespół Guns N’Roses

Guns N’Roses to amerykański zespół hard rockowy. Założono go w 1985 roku. W oryginalnym składzie pojawili się: Axl Rose (śpiew), Slash (gitara prowadząca), Izzy Stradlin (gitara rytmiczna), Duff McKagan (gitara basowa), Steven Adler (perkusja). Członkowie zespołu zmieniali się na przestrzeni lat. Do tej pory grupa wydała 6 albumów.

Jak wygląda logo Guns N’Roses?

Logo Guns N'Roses z 1987 roku

Podobnie jak skład zespołu, także jego logo zmieniało się na przestrzeni lat. Na pierwszym logo widać odniesienie do początków grupy – powstała ona bowiem na bazie dwóch zespołów: L.A. Guns i Hollywood Roses. Składa się ono z żółtej wstęgi, na której napisana jest nazwa zespołu. Poniżej widzimy formę krzyża, na którym umieszczone są czaszki ludzkie z fryzurami i nakryciami głów członków zespołu. Na samym dole na czerwonym tle umieszczono napis: Appetite for Destruction (tłum. Apetyt na zniszczenie) – co wskazuje na muzykę i charakter grupy.

Obecne logo Guns N'Roses, źródło: gunsnroses.com

Obecne logo to metalowa taca/talerz z pomalowanym na żółto szerokim brzegiem, na którym wypisano nazwę zespołu. W środku, na blaszanym dnie umieszczono dwa skrzyżowane rewolwery i oplecione wokół nich kolczaste, czerwone róże.

Gdzie można spotkać logo Guns N’Roses?

Logo widnieje na materiałach związanych z zespołem – ich witrynie internetowej, na albumach, plakatach. Jest też popularnym motywem umieszczanym na odzieży.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole