586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Guns N’Roses

Zespół Guns N’Roses

Guns N’Roses to amerykański zespół hard rockowy. Założono go w 1985 roku. W oryginalnym składzie pojawili się: Axl Rose (śpiew), Slash (gitara prowadząca), Izzy Stradlin (gitara rytmiczna), Duff McKagan (gitara basowa), Steven Adler (perkusja). Członkowie zespołu zmieniali się na przestrzeni lat. Do tej pory grupa wydała 6 albumów.

Jak wygląda logo Guns N’Roses?

Logo Guns N'Roses z 1987 roku

Podobnie jak skład zespołu, także jego logo zmieniało się na przestrzeni lat. Na pierwszym logo widać odniesienie do początków grupy – powstała ona bowiem na bazie dwóch zespołów: L.A. Guns i Hollywood Roses. Składa się ono z żółtej wstęgi, na której napisana jest nazwa zespołu. Poniżej widzimy formę krzyża, na którym umieszczone są czaszki ludzkie z fryzurami i nakryciami głów członków zespołu. Na samym dole na czerwonym tle umieszczono napis: Appetite for Destruction (tłum. Apetyt na zniszczenie) – co wskazuje na muzykę i charakter grupy.

Obecne logo Guns N'Roses, źródło: gunsnroses.com

Obecne logo to metalowa taca/talerz z pomalowanym na żółto szerokim brzegiem, na którym wypisano nazwę zespołu. W środku, na blaszanym dnie umieszczono dwa skrzyżowane rewolwery i oplecione wokół nich kolczaste, czerwone róże.

Gdzie można spotkać logo Guns N’Roses?

Logo widnieje na materiałach związanych z zespołem – ich witrynie internetowej, na albumach, plakatach. Jest też popularnym motywem umieszczanym na odzieży.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole