586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Big Brothera

Big Brother – informacje o programie

Big Brother (Wielki Brat) to program telewizyjny typu reality show.

Pierwszy program tego formatu powstał w Holandii w 1997 roku. Pierwsza polska edycja Big Brothera zrealizowana została w 2001 roku, a do tej pory w Polsce odbyło się jego siedem edycji.

Formuła programu oparta jest na dobrowolnej izolacji wybranej grupy osób w określonym miejscu, tzw. Domu Wielkiego Brata. Uczestnicy są każdego dnia obserwowani przez widzów programu, co jest możliwe dzięki instalacji kamer w budynku, w którym przebywają. Wielki Brat, rozdzielający uczestnikom obowiązki i nagrody, jest im znany jedynie za pośrednictwem systemu głośników. Osoby biorące udział w programie są wyłaniane w drodze castingu.

Nazwa programu stanowi nawiązanie do imienia bohatera książki George’a Orwella pt. „Rok 1984”, przedstawiającej antyutopijny obraz państwa totalitarnego, którego mieszkańcy poddani są stałej kontroli.

Logo Big Brothera

Logo Big Brothera to nazwa „Big Brother”, pisana białą czcionką, umieszczona w niebieskim owalu. Figura symbolizuje oko, co stanowi nawiązanie do formuły programu.

Logo Big Brothera, źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/File:BigBroSlov15.png, autor: Munch60477, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Jest to klasyczna i podstawowa wersja logo, na podstawie której tworzone są logo programów i ich kolejnych edycji w różnych krajach.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole